2009 m. balandžio 20 d., pirmadienis

Savaitė Vantos POINT tarptautinėje mokykloje

Šis apsilankymas dar vienoje mokykloje taip pat buvo planuotas pakankamai ilgai. Viso to iniciatorė buvo Tikurilos mokyklos suomių kalbos mokytoja Aija. Dėkui jai už tai.

Kadangi mokykla yra tarptautinė, joje visos pamokos yra dėstomos tik anglų kalba. Mokykloje veikia atskirai dienos centras, yra vieša biblioteka, tačiau visgi daugiau orientuota į mokyklą biblioteka, daugiau angliškos literatūros. Šioje mokykloje mokosi mokiniai nuo pirmos iki devintos klasės. Taip pat yra parengiamoji grupė prieš pirmąją klasę. Norint mokytis tokioje mokykloje, vaikas visų pirmą turi išlaikyti anglų k. žinių testą. Tiek trumpai apie šią mokyklą.

Pirmoji diena buvo suplanuota dar praeitos savaitės penktadieniui, tačiau taip jau įvyko, kad susirgo mus priimantis tos mokyklos žmogus. Planai keičiasi tik minimaliai. Antradienį keliaujam kartu su kolegėmis iš Tikurilos į šią dar nepažįstamą mokymo įstaigą. Ten susitinkame su direktorės asistente Sari, kuri mums aprodo pastatą, supažindina su mokytojais. Pirmoji diena čia ir iškart prie darbo. Sari mūsų paprašė ją pavaduoti. Turėsim IT pamoką. Vėlgi nieko sunkaus, paprastutė užduotis su MS Excel mokiniams jau buvo paruošta. Tačiau dar prieš šią pamoką, aplankysime ir kitas. Pirmoji matematikos 7-okų pamoka. Pamoka apie aritmetinius veiksmus su matematinėmis išraiškomis su raidėmis. Čia galėjome padėti ir prisidėti prie mokymo proceso kiekvienas iš mūsų. Mokytojas po teorijos išdėstymo, suskirstė mokinius į mažas grupeles, ir mes padėjome jiems spręsti praktinio pobūdžio užduotis. Buvo įdomu ir smagu, kad galime ir mes kažką duoti šiai mokyklai.

Kita pamoka pas labai neįprastą, sakyčiau net egzotišką matematikos mokytoją Deomani. Jis kilęs iš mažos salelės tarp Afrikos žemyno ir Australijos. Dar būdamas 17 metų amžiaus jau pradėjo mokyti. Ir kaip jis pats teigia, daro tai kas jam geriausiai sekasi daryti gyvenime - mokyti matematikos. Prasidėjus pamokai atmosfera klasėse tampa labai ypatinga. Mokiniai visada sutelkę dėmesį į mokytoją, kuris neleidžia jiems nuobodžiauti, nes dėsto labai energingai ir tuo pačiu tarsi kiekvienam iš mokinių skiria dėmesį. Po teisingo atsakymo ir po pamokos pagiria to nusipelniusius mokinius. Taigi dialogas vyksta beveik visos pamokos metu. Tiek pat šildo bendravimo sulaukėme iš jo ir po pamokos. Jis pasakojo apie save, klausinėjo mūsų kokiu tikslu mes čia atsiradome ir pan. Prižadėjo net kada nors aplankyti Lietuvą. Penktadienį turėsim dar vieną jo pamoką. Su nekantrumu laukiame.

Kita jau minėta IT pamoka, kurią pravedėm gan sėkmingai. Pagrindinė mūsų užduotis buvo padėti mokiniams, atsakyti į jiems rūpimus klausimus pamokas tema.

Kita diena su ne ką menkesniais įspūdžiais. Pagal planą dvi pamokos su 6 klase. Bet gavome šiokį tokį siurprizą. Būtent šią mokyklą lanko kitos studentės Belgijos. Pirmoje pamokoje jos pristatė 6-ams savo šalį. Įdomu buvo ir mums susipažinti artimiau su kita valstybe, kultūra.

Sekanti matematikos pamoka pas labai linksmą ir jauną mokytoją. Pamoka apie procentus. Kad būtų įdomiau, mokytojas bandė lyginti bet kokį mažą gyvūną su dideliu ir taip skaičiavo kiek procentaliai jis užauga. Visą pamoką mokytojas tiesiog tryško energija bei labai linksmai bendravo su vaikais. Tokia metodika, kaip sakė pats mokytojas, labiau motyvuoja mokinius, bei labai tinka mokytojo būdui.

Ketvirtadienis mums žadėjo dar dvi pamokas pas mažesniuosius mokinius. Pirmoji matematikos pamoka pas 4-okus. Tema: ilgio matavimo vienetų konvertavimas. Jauna mokytoja labai įdomiai mokė bei bendravo su vaikais. Vienas iš metodų buvo mažų uždavinukų sprendimas mintinai, t.y. mokytoja perskaito trumpą sąlygą ir mokiniai mintinai skaičiuoja. Bet prieš tai mokytoja pasako, ką jie turi daryti, jei jau žino atsakymą. Tarkim plekšnoti sau per galvą, sukinėtis kėdėje į abi puses, ar atsistojus šokti. Kodėl tai gerai? Manau ypač mažo amžiaus vaikams reikia karts nuo karto pajudėti. Tai padeda ir išlaikyti jų dėmesį.

Kita pamoka pas dar mažesnius pirmokus. Pamoka apie transporto priemones. Vaikai surašė transporto priemones į savo pratybų sąsiuvinį, trumpai apie jas diskutavo, paskui piešė jas.


Penktadienis ir paskutinioji diena Vantos tarptautinėje mokykloje. Pirmoji pamoka ir ilgai laukta pas jau aukščiau minėtą matematikos mokytoją Deomani. Kaip jis moko jau aprašiau. Šį kartą pamoka 9-ams apie trapecijos plotą. Mokytojas iš pradžių parašė ploto formulę, o paskui parodė kaip ji gaunama. Taigi mokiniai susipažįsta formule bei idėja iš kur ji atsirado, o ne mokosi aklai.


Sekančios dvi pamokos pas 5-us. Čia pamokoje mokiniai vėl mokėsi apie ilgio matavimo vienetus. Bandė nuspėti kokie daiktai yra kokio ilgio. Pertraukėlės metu mokytoja skaitė mokiniams knygutę, diskutavo apie ją. Po to vaikai laisvai bėgo į lauką pabūti gryname ore. Tam yra visos sąlygos, į mažesniųjų klases eina atskiri įėjimai. Grįžę kartu su vaikais dėliojome matematinę dėlionę, bendravome. Į antrąją pamoką atėjo jau mūsų pažįstamos studentės iš Belgijos. Viena iš jų būsima geografijos ir muzikos mokytoja vedė vaikams geografijos pamoką. Kita būsima anglų, olandų k. ir dar vieno dalyko mokytoja (gaila, trečiojo nepamenu) tik stebėjo kolegės darbą. Į pamokos veiklą buvome ir aš su Gražina įtraukti. Buvo smagu pabuvoti ir pabendrauti su naujai pažįstamomis kolegėmis iš kitos valstybės.

Na galiausiai ir baigėsi mūsų visų viešnagė šioje mokykloje. Padėkojome Sari už nuostabią galimybę pabuvoti dar vienoje mokymo įstaigoje, kuri, be abejonės, dar labiau praplėtė mūsų akiratį, suteikė daugiau minčių ir idėjų būsimai veiklai mokykloje.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą